Santander Consumer Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt

Santander Consumer Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt 2017-12-04T15:54:16+00:00

Santander Consumer Bank jest częścią hiszpańskiej Grupy Santander. Działa w Polsce od 2001 roku, lecz pod obecną nazwą dopiero od roku 2006. Santander Consumer Bank posiada sieć ponad 300 placówek. Jego kredyt ratalny dostępny jest w 33 tysiącach sklepów i marketów, a kredyt samochodowy w ponad 1 000 salonach i komisach samochodowych. Lokaty w tej instytucji finansowej pomogły już wielu Polakom w pomnażaniu ich oszczędności.

Lokaty w Santander Consumer Bank

Lokata Zysk+

Zakładana tylko w oddziale banku na okres od 1 do 36 miesięcy. Oprocentowanie do 2,0% w skali roku z kapitalizacją odsetek na koniec umowy. Minimalna kwota wpłaty to 1 000 zł, a jej maksymalna granica nie jest określona. To produkt odnawiany automatycznie na kolejny ten sam okres.

Lokata Zysk+ Progresja

Jest to produkt 12-miesięczny z oprocentowaniem rosnącym z każdym kolejnym miesiącem deponowania środków. Minimalna kwota wpłaty to 1 000 zł, przy czym nie ma tutaj górnej granicy. Wcześniejsze wypłacenie środków nie skutkuje utratą odsetek. Zakładana jedynie w oddziale.

Lokata Direct+ przez telefon

Minimalna kwota wpłaty to 5 000 zł, jej okres może wynosić od 1 do 36 miesięcy. Maksymalne oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku. Na koniec okresu lokaty następuje kapitalizacja odsetek oraz jej automatyczne przedłużenie. Do jej założenia wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer 71 358 21 60. Lokatę można opłacić wyłącznie przelewem.

Lokata Online przez internet

To produkt z oprocentowaniem do 2,60% w skali roku na okres od 1 do 36 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umowy. Odnawia się automatycznie. Przeznaczona dla środków od 1 000 zł do nawet 250 000 zł. Każda osoba zainteresowana może założyć taką lokatę przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek, przelać środki i poczekać na e-mail oraz SMS potwierdzający dokonanie operacji. Wygoda tego produktu poza sposobem zakładania, polega na możliwości jej podglądu w Bankowości Internetowej. Do jej założenia potrzebne jest zdjęcie lub skan dowodu osobistego oraz numer rachunku, z którego zostaną przelane środki (przy czym właściciel lokaty musi być także właścicielem tego rachunku).

Produkty Santander Consumer Bank

W ofercie Banku znajdziemy kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz ratalne. W ramach ochrony spłaty można skorzystać z pakietów ubezpieczeń w placówce instytucji finansowej. Dla klientów przygotowany jest także szeroki wybór kart kredytowych oraz partnerskich. Lokaty to propozycje produktów zarówno zawieranych wyłącznie w oddziale, jak i za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Historia Santander Consumer Bank

W latach 1995- 1996 Polskie Towarzystwo Finansowe rozpoczęło swą działalność jako spółka akcyjna. Rok później po rozbudowie sieci placówek powstał Bank of America SA. W 1998 roku AIG Consumer Finance Group zostaje większościowym udziałowcem Banku Podlaskiego SA i zmienia nazwę na AIG Bank Polska SA. Z czasem staje się także właścicielem Bank of America SA i rozpoczyna wdrażanie działalności na rynku polskim pod nazwą CC-Bank SA z siedzibą w Poznaniu. W 2004 roku następuje przejęcie Polskiego Towarzystwa Finansowego, co wiąże się ze zmianą siedziby na Wrocław oraz zmianą nazwy na PTF Bank SA. Pod obecnie znaną marką funkcjonuje od 2006 roku. W roku 2008 nastąpiło przejęcie prawie całego AIG Bank Polska. Instytucje połączyły się pod wspólną nazwą Santander Consumer Bank SA. Instytucja finansowa nagrodzona została wieloma nagrodami między innymi za Mistrzowski kredyt gotówkowy w rankingu TotalMoney czy godłem Banku Przyjaznego Klientowi.

Kontakt z Santander Consumer Bank

Infolinia dla klientów: 195 00

Opinie o lokatach w Santander Consumer Bank

 • a.n.o.n

  2,50% przy milionie założeń jak to santander ma w zwyczaju. dla mnie ten bank odpada na przedbiegach. można nieźle dać się w maliny wpuścić 🙁

  • zmarcha

   to że przy innych produktach, jak kredyty wciskają ludziom dziwne zapisy, nie znaczy że przy lokatach jest tak samo. Podstawą jest czytanie ze zrozumieniem. wszystko w umowach jest zapisane, tylko ludziom nie chce się czytać a potem narzekają.

 • major

  no, nie spodziewałem się takich dobrych ofert po tym banku, a tu proszę taka niespodzianka… ciekawe tylko gdzie są haczyki jak zwykle u nich

  • tadzik

   na pewno jakieś są. po tym jak wziąłem u nich kredyt gotówkowy to spodziewam się tam wszystkiego. nie dajcie się nabrać na niby „super oferty” u nich!

  • wojtek

   jakie haczyki??? czytasz umowe liczysz i masz gotowy zysk. może coś źle przeliczyłeś i wyszło ci za dużo?! u mnie zawsze sie zgadza. jeszcze nigdy nie natknąłem sie na jakies próby oszustwa. trzeba np pamiętać o podatku belki. jak sie zaklada lokaty to nalezy dokadnie przeczytac warunki uzyskania jakiegos oprocentowania. jak mozna pisac o haczykach??? taki haczyk to tylko zwykłe zaniedbanie deponenta, któremu nawet z zasadami nie chce sie zapoznac. wciskanie takich kitow to zostaw dla swojego sumienia i usprawiedliwienia ze znowu ci sie nie chcialo i teraz jestes biedny i pokrzywdzony

 • angelika

  miałam u nich lokatę direct na 36 m-cy i powiem że jak na obecne warunki to ładnie wyszłam na tej lokacie, jak nie znajdę nic lepszego to jeszcze raz u nich skorzystam. chociaż myślałam też o nest banku albo plusie tam mają wysokie procenty, tylko czy rzeczywiście tak to w praktyce wychodzi? miał ktoś już tam te 3 miesieczne lokaty?

 • robert-sz

  właśnie założyłem sobie ich direct+ przez telefon. nie powiem to jest wygoda. zobaczymy ile na tym wyjde

 • 4DanielME

  a jaki bank polecacie dla kogoś kto pierwszy raz chce założyć lokatę? i która jest najlepsza? mam odłożone trochę grosza i chce jej jakoś sensownie ulokować, ale bez ryzyka. będę bardzo wdzięczny za konkretne rady 🙂

 • MARIUSZ

  NIE ZAKŁADAJCIE U NICH LOKAT!!! WOGULE Z NICH NIE KORZYSTAJCIE!!! JA MIAŁEM U NICH KREDYT. NA KAŻDYM KROKU ROBILI MI PROBLEMY I PRUBOWALI KASY WIENCEJ ZABRAĆ!