LOKATY - PORÓWNANIE

lokaty bankowe, rachunki oszczędnościowe, konta bankowe, ranking, porównanie, oprocentowanie, najlepszy sposób oszczędzania

EXTRALOKATY.PL

PIERWSZA LOKATA MERITUM BANK

pierwsza lokata

Lokata Pierwsza w Meritum Banku to depozyt o standardowej konstrukcji, lecz z wysokim oprocentowaniem.

Pojęcie lokaty standardowej odwołuje się do budowy depozytu, który wykorzystuje kapitalizację odbywającą się na koniec okresu deponowania środków w banku. Z powyższym rozwiązaniem wiąże się konieczność odliczenia od zysków podatku Belki w wysokości 19%. Przyglądając się bliżej ofercie Pierwsza Lokata można spostrzec, że brak codziennego dopisywania odsetek do salda lokaty wcale nie musi oznaczać niższego zarobku. Oferta dysponuje 3 miesięcznym okresem deponowania. Poziom zysków jest uzależniony od tego jaką kwotę wpłacimy do banku. Najniższą kwotą pieniędzy uprawniającą do otwarcia lokaty meritum jest 500 zł.

  • od 500 do 5000 zł - 8,50% brutto,
  • od 5000,01 zł do 10000 zł - 7,00% brutto,
  • powyżej 10 tys. zł - 5,00% brutto.

Mogłoby się wydawać, że w wymienione wyżej warunki wkradł się błąd. Przecież oferowanie niższego oprocentowania w zamian za przekazanie przez klienta wyższej sumy pieniędzy mija się z celem i jest nielogiczne. Nic bardziej mylnego. Instytucje bankowe bardzo dokładnie przygotowują promocje, często w oparciu o szereg analiz i symulacji. Meritum Bank za sprawą Pierwszej Lokaty zastosował taktykę mającą na celu ukierunkowanie się na nowych klientów. Trzeba przyznać, że oferta prezentuje się korzystnie. Najwięcej zarobimy, jeżeli kwota lokaty wyniesie do 5 tys. zł. Oprocentowanie równe 8,5% brutto w skali roku odpowiada zyskom najlepszych lokat z dzienną kapitalizacją. Promocja zasługuje na uznanie, ponieważ jest dowodem na to, że brak naliczania odsetek po każdej dobie wcale nie musi oznaczać znacznie niższego zarobku.

W przedziale od 5000,01 zł do 10 tys. poziom oprocentowania sięga 7% brutto w przeliczeniu na rok. Tutaj też jest bardzo dobrze dlatego, że niejeden depozyt kapitalizowany codziennie nie może pochwalić się taką wysokością zysków. Promocja nie ulega automatycznemu odnawianiu. Wymagane jest złożenie konta w Meritum Banku, a w okresie 1 miesiąca od dnia otwarcia rachunku możemy skorzystać z Pierwszej Lokaty. Każdy klient może posiadać jeden depozyt. Oprocentowanie jest stałe. Lokat Pierwsza Meritum Bank pozwala mieć nadzieję, że nawet w sytuacji wejścia w życie planowanej zmiany przepisów likwidujących depozytu bez podatku, tradycyjne lokaty bankowe nie stracą znacznie na atrakcyjności i w dalszym ciągu będą kusiły wysokim oprocentowaniem.