LOKATY - PORÓWNANIE

lokaty bankowe, rachunki oszczędnościowe, konta bankowe, ranking, porównanie, oprocentowanie, najlepszy sposób oszczędzania

EXTRALOKATY.PL

LOKATA TRADYCYJNA GETIN BANK

lokata tradycyjna

Lokata Tradycyjna Getin Bank pokazuje, że prosta w konstrukcji oferta może być również atrakcyjna.

Zaprezentowany przez bank depozyt swoją budowa i parametrami nawiązuje do tradycyjnych lokat bankowych, które promują wybór dłuższego czasu inwestycji. Przede wszystkim depozyt korzysta z kapitalizowania odsetek z chwilą zakończenia terminu umownego, na jaki dokonaliśmy otwarcia lokaty. Dostępne czasy lokowania pozwalają założyć depozyt na okres 3, 6 oraz 12 miesięcy. Wraz z wydłużeniem czasu lokaty rośnie również poziom proponowanych przez bank zysków.

  • 3 miesiące - 4,50% brutto w skali roku,
  • 6 miesięcy - 4,75% brutto w perspektywie roku,
  • 12 miesięcy - 5,00% brutto w przeliczeniu na rok.

Jeśli możemy sobie na to pozwolić, to dużo korzystniej jest wybrać 6 miesięczny okres lokowania niż otworzyć lokatę na 3 miesiące. Skok oprocentowani jest w tym przypadku znacznie wyższy niż przy porównaniu depozytów na 6 i 12 miesięcy, gdzie decydując się na roczną inwestycję zyskamy jedynie 0,25% więcej w stosunku do okresu półrocznego. W czasie trwania Lokaty Tradycyjnej z pewnością nic nas nie zaskoczy, ponieważ bank zastosował stałą stopę oprocentowania. Dzięki temu żadne zmiany wskaźników gospodarczych i zawirowania na rynkach finansowych, o które teraz nie trudno nie wpłyną niekorzystnie na poziom oprocentowania założonej przez nas lokaty czego gwarancją jest stałe oprocentowanie. Minimalną kwotą jest 1000 zł. Lokat tradycyjna nie posiada ograniczenia kwoty maksymalnej, co ułatwia sprawę w momencie, kiedy zamierzamy wpłacić znaczą sumę pieniędzy.

Nie będzie potrzeby zakładania wielu depozytów, tak jak ma to miejsce w przypadku ofert z dzienną kapitalizacją, aby poradzić sobie z ulokowaniem większej kwoty oszczędności. Depozyt odnawia się na warunkach lokaty standardowej. Opcję odnawialności zawsze możemy zmienić po zalogowania się do serwisu. Nie jest wymagane dysponowanie rachunkiem bankowym. Jeżeli dokonamy wypłacenia kapitału przed czasem naturalnego zakończenia, to stracimy należne odsetki. Tradycyjną lokatę złożymy za pomocą witryny banku Getin Online, który będąc częścią Getin Banku świadczy usługi przez internet. Złożony przez nas wniosek jest ważny prze 14 dni i w tym czasie, aby lokata została aktywowana, musimy dokonać wpłaty na wyznaczony rachunek.