LOKATY - PORÓWNANIE

lokaty bankowe, rachunki oszczędnościowe, konta bankowe, ranking, porównanie, oprocentowanie, najlepszy sposób oszczędzania

EXTRALOKATY.PL

LOKATA OPTYMALNA - GET BANK

lokata-optymalna-getbank

Lokata Optymalna w Get Banku po podwyższeniu oprocentowania zajmuje pierwsze miejsce w rankingu lokat.

Lokata Get Bank oferowana jest na czas 4 miesięcy. Lokata Optymalna zapewnia bardzo wysokie oprocentowanie jednocześnie przy krótkim czasie trwania inwestycji. Nominalny zysk lokaty Get Bank został ustalony na poziomie 6.50%. Aby osiągnąć taką samą wartość odsetek na lokacie standardowej, której kapitalizacja odbywanie się jedynie jednorazowo - po jej zakończeniu, musiałaby posiadać oprocentowanie w wysokości 8% brutto w perspektywie jednego roku. Zważywszy na stosunkowo krótki czas trwania lokaty jej zysk jest bardzo wysoki. Optymalna lokata posiada kwotę minimalną określoną na 3000 zł. Dzienna kapitalizacja w połączeniu z zachowaniem granicy kwoty maksymalnej nie przekraczającej 13000 zł powoduje, że odsetki w całości trafiają do naszej kieszeni. Nie musimy się nimi dzielić z fiskusem, ponieważ przy zachowaniu powyższego ograniczenia w postaci najwyższej kwoty, odsetki dzienne nie przekroczą 2,49 zł.

Zgodnie z myślą aktualnie stosowanych przepisów ordynacji podatkowej nie zapłacimy ani grosza podatku Belki. Ustawa podatkowa stanowi, iż w celu obliczenia wartości podatku należy stosować się do zaokrąglania, samej podstawy opodatkowania jak i wyliczenia z niej 19%, do pełnych złotych. Taki zapis pozostawią otwartą furtkę dla lokat z dzienną kapitalizacją, co wykorzystuje Lokata Optymalna GetBank. Warto pamiętać o tym, że kwota maksymalna nie jest ograniczana przez bank. Należy samemu kontrolować stan salda aby nie przekroczyć granicy nieopodatkowanego zysku. Gwarancją braku możliwości zmiany poziomu odsetek przez bank jest stałe oprocentowanie promocji. Jeżeli określimy, że nie chcemy kontynuować oferty po jej zakończeniu, to cała suma, czyli kapitał plus odsetki, zostaną przekazane na rachunek osobisty. Natomiast w przypadku wybrania opcji odnowienia lokata po zakończeniu zostanie otwarta ponowie, a kapitałem będą środki z zakończonego depozytu wraz z odsetkami. Klient, który skorzysta z oferty lokaty bankowej Get Banku ma prawo ją zerwać przed ustalonym czasem zakończenia. Wtedy takiej osobie nie przysługują żadne odsetki i wypłacany jest jedynie wniesiony podczas założenia kapitał. Każdego dnia odsetki zostają dopisane do rachunku lokaty. Jest to bardzo ważne, ponieważ często banki oferują codzienne kapitalizowanie, jednak zyski są przekazywane na standardowe konto bankowe. W przypadku Lokaty Optymalnej po każdym dniu zwiększa się jej saldo, a co jest z tym związane, w dniu następnym dostaniemy wyższą wartość odsetek, gdyż naliczone zostaną od większej kwoty.

Lokaty GetBank założysz za pomocą dostępu do bankowego systemu internetowego getinbank24. Lokata Optymalna może być także założona w oddziałach Getin Banku. Trzecią możliwością pozwalającą na skorzystanie z ofert jest telefoniczne skontaktowanie się z centrum obsługi kienta. Get Bank jest bardzo świeżą instytucją, przynajmniej jeśli chodzi o funkcjonowanie pod taką nazwą. Bank wchodzi w skład grupy Getin Holding. Get Bank powstał na miejsce Allianz Bank. W przyszłości zapewne jeszcze nie raz będziemy podziwiać promocje serwowane prze Get Bank, dlatego że nie posiada on jeszcze dużej bazy klientów i aby ich pozyskać będzie zmuszony oferować wysoko oprocentowane lokaty bankowe. Również sama nazwa banku nie jest jeszcze rozpoznawalna i instytucję czeka jeszcze dużo pracy aby zbudować silną markę i utrwalić jej świadomość wśród ewentualnych odbiorców usług. Chociaż sama nazwa Get Bank od razu kojarzy się z Getin BAnkiem.