ING Bank Śląski lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt

ING Bank Śląski lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt 2017-10-06T17:20:52+00:00

ING Bank Śląski jest instytucją finansową nastawioną na klientów zgodnie z maksymą „Liczą się ludzie”. Obsługuje ponad 4,3 mln klientów detalicznych i 48,4 tysiące korporacyjnych. Posiada rozbudowaną sieć prawie 400 placówek w całym kraju. Należy do banków uniwersalnych i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Swoim klientom oferuje również lokaty terminowe, który pomogły pomnożyć już niejedne oszczędności.

Lokaty w ING Bank Śląskim

Lokata terminowa

Lokata zakładana w trzech walutach do wyboru: PLN, EUR lub USD. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi do 1% w skali roku. Minimalna wpłata, w zależności od wyboru waluty to 1 000 zł, 500 euro lub 500 dolarów amerykańskich. Jest bardzo elastyczna pod względem okresu lokowania, który może wynieść: 3, 6, 12 i 24 miesiące w PLN oraz 12 i 24 miesiące w EUR i USD. Nie ma ograniczeń co do ilości ich zakładania przez pojedynczego klienta. Lokatę założymy w oddziale Banku lub przez internet.

Inwestycyjna Lokata Terminowa

To szansa na wyższe zyski niż standardowa lokata przy gwarancji zwrotu wpłaconych pieniędzy. Jeżeli jej zysk uzależniony jest od kursu euro wyrażonego w złotych, to maksymalnie można osiągnąć 3,36%. Taka lokata trwa 12 miesięcy i może być założona w oddziale lub przez internet. Z kolei dla zysku uzależnionego od kursu EUR okres trwania produktu to 24 miesiące. Przy czym można ją założyć jedynie w oddziale ING Banku Śląskiego. Zapisy na powyższe formy inwestowania prowadzone są co kilka tygodni.

Produkty ING Bank Śląski

Z Bankiem ING utożsamiane jest hasło „Liczą się ludzie”. W swojej ofercie posiada on konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty na różne okresy, karty do konta, kredytowe i przedpłacone. Dla osób myślących o zaciągnięciu kredytu lub pożyczki dedykowane są produkty gotówkowe, hipoteczne, a także limity w koncie (do wysokości 6-krotności dochodów netto). ING Bank Śląski to także rozwinięta bankowość internetowa i mobilna, umożliwiająca korzystanie z usług instytucji. Dla osób chcących pomnażać swoje oszczędności przeznaczony jest także szereg produktów inwestycyjnych. Będąc klientem ING Banku Śląskiego można odkładać na emeryturę w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Dla osób chcących oszczędzać przeznaczony jest program Smart Saver, który odkłada małe kwoty na oprocentowany rachunek, gdy płacimy kartą lub przelewem.

Historia ING Bank Śląski

11 kwietnia 1988 roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie utworzenia Banku Śląskiego w Katowicach. Rok później w lutym Bank rozpoczął swą działalność a dwa lata po tym przekształcił się w spółkę akcyjną. W roku 1993 Komisja Papierów Wartościowych wyraziła zgodę na wprowadzenie akcji Banku Śląskiego do publicznego obrotu. Wtedy to ING nabył 25,9% kapitału akcyjnego. Akcje BSK S.A. po raz pierwszy były notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w styczniu 1994 roku. Dwa lata później ING Bank N.V. stał się posiadaczem większościowym akcji, z czasem zdobywając ich coraz więcej. W 2001 roku Bank Śląski jako członek ING Bank Śląski S.A. rozpoczyna działalność pod szyldem ING Bank Śląski S.A. W marcu 2005 roku ING Bank N.V. sprzedał część udziałów polskim inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. W ciągu lat swej działalności ING Bank Śląski zdobył wiele nagród i wyróżnień, wśród których należy wyróżnić chociażby otrzymanie Gwiazdy Jakości Obsługi 2017 czy pierwszego miejsca w kategorii Spółka Roku z indeksu mWIG40.

Kontakt z ING Bank Śląski

Infolinia dla klientów- telefony stacjonarne: 801 111 010

Infolinia dla klientów- telefony stacjonarne i komórkowe: +48 (32) 357 00 03

Opinie o lokatach w ING Bank Śląski

 • truskawa

  tylko że nikt nie mówi że lokaty terminowe to duże ryzyko. moja kolerzanka zainwestowała w takom i stwierdziła że nigdy więcej. chyba więcej dostałaby przy lokowaniu w produkt 0,1% w skali roku. oni tylko łudzom takim wysokim zyskiem.

 • crayzol

  marny wybór i na marnych warunkah. nie tego spodziewałem się po ing.

  • marianek

   po ing nie ma czego więcej się spodziewać. miałem kiedyś konto w ing i wziąłem kredyt. w jednym i w drugim przypadku się niemile zaskoczyłem. dlatego z lokaty też raczej nie skorzystam.

 • anulek

  to fstyd, żeby bank nie miał nic do zaoferowania swoim klientom. przy kredytach potrafią wyciągać, a przy lokatach to nie ma już komu zapłacić.

 • Joasia

  czy oni naprawdę chcą skusić ludzi jedynie lokatami terminowymi? przecież to absurd z wątpliwym zarobkiem. a lokaty rzędu 1% to jakieś kpiny. wystarczy chwilę poszperać i już znajdzie się lepszą ofertę. coraz więcej osób od nich odchodzi i nic z tym nie robią.

  • kopi

   no szału niema ale ing to wogule ma jakoś te oferty takie marne i nie ma w czym wybierać

 • Mikołaj R.

  nie dajcie się nabrać na tę lokatę terminową. ja się skusiłem i zarobiłem niecałe 0,5% przez rok. jak usłyszałem no niestety nieudało się to az krew mnie zalała. przez rok nie mogłem ruszyć pieniędzy a w pewnym momencie były mi bardzo potrzebne. wolałem po rodzinie pożyczyć i co? marne grosze za to dostałem.

 • Arek

  aż się nie da nie skomentować ich „OFERTY”. przecież tutaj nic nie ma. co to za bank w ogóle??? powinni brać przykład z takiego Idea banku. oni są nastawieni tylko na zarabianie na kliencie. jak ktoś chce skorzystać z ich oferty to nawet nie może liczyć na jakieś zyski jedynie marne grosze z tych pseudolokat!