Getin Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt

Getin Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt 2017-12-04T15:29:57+00:00

Logo_getin_bankZ oferty Getin Banku należącego do Getin Noble Bank S.A. możemy korzystać w 450 placówkach na terenie całej Polski. Jest to instytucja finansowa doceniana od lat przez ekspertów branżowych. Ofertę kieruje do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, samorządów, wspólnot mieszkaniowych oraz dużych korporacji.

Lokaty w Getin Bank

e-Lokata Progresywna

Jest to rodzaj lokaty 12-miesięcznej, w którym oprocentowanie rośnie wraz z długością lokowania środków. Wynosi od 0,70% za pierwszy miesiąc do 3,30% za ostatni (daje to średnią 1,70%).

e-Lokata na Nowe Środki

Czteromiesięczna lokata ze stałym oprocentowaniem wynoszącym 2,10% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł, maksymalna 200 000 zł. Na lokacie można ulokować tylko nowe środki.

e-Lokata Tradycyjna

Oprocentowana od 1,55% do 1,65%, na okres 3 lub 6 miesięcy z kapitalizacją na koniec okresu. Nie ma tu maksymalnej kwoty wpłaty, natomiast minimalna to 500 zł.

Lokata tradycyjna

To gwarancja stałego oprocentowania od 1,45% do 1,55%. Zakładana na okres 3 lub 6 miesięcy. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł.

Lokata standardowa

Daje największy wybór czasu deponowania środków. Możemy ją założyć na 1, 3, 4, 5, 6, 12, 24 lub 36 miesięcy. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 0,65% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł.

Lokaty walutowe

Dostępne w czterech podstawowych walutach: USD, EUR, GBP, CHF. Możliwość założenia w placówce Banku (w wybranych oddziałach) lub przez internet. Oprocentowanie do 1% w skali roku. Długość trwania wynosi 3, 6 lub 12 miesięcy.

Lokata mobilna

Dostępna tylko raz przez Bankowość Mobilną Getin Mobile. Oprocentowana na 3% w skali roku, zakładana na 2 miesiące z kapitalizacją na koniec umowy. Minimalna wpłata to 500 zł, maksymalna 10 000 zł. Wcześniejsza likwidacja lokaty powoduje utratę naliczonych odsetek.

 

Produkty Getin Bank

W swojej ofercie Getin Bank posiada konta osobiste dostosowane do różnych potrzeb klientów. Lokaty w Getin Banku to produkty dostępne zarówno online jak i w oddziałach, zróżnicowane pod względem okresu ich trwania, a także limitu wpłat. Wśród kredytów należy wymienić konsolidacyjny, hipoteczny, gotówkowy, oraz samochodowy.

Historia Getin Bank

Getin Bank powstał w 2004 roku po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz łódzkiego Banku Przemysłowego. Z biegiem czasu w latach 2005-2006 sieć Getin Banku powiększyła się o oddziały Wschodniego Banku Cukiernictwa, stając się tym samym motywacją do stworzenia marki Noble Bank. Debiut na warszawskiej GPW miał miejsce w 2007 roku. W 2008 roku Getin Bank rozpoczął rozwijanie sieci partnerskiej, co doprowadziło do zwiększenia w następnym roku placówek do 220. W 2010 roku powstał Getin Noble Bank SA oraz została uruchomiona bankowość internetowa- GetinOnline. Połączenie Get Bank SA oraz Getin Noble Bank SA miało miejsce w 2012 roku, odtąd działalność jest kontynuowana pod nazwą Getin Noble Bank SA. Z czasem bank stał się instytucją uniwersalną. Nowa strategia na lata 2016-2018 zakłada zwiększenie efektywności, poprawę jakości obsługi oraz wzmocnienie podstawowych źródeł dochodu.

Kontakt z Getin Bank

Infolinia dla klientów: 197 97

Opinie o lokatach w Getin Bank

 • cop

  oferta mocno przeciętna, oscylująca w średnich warunkach. rewelacji nie ma, ale fakt jest dużo słabszych na rynku

 • mrówa

  bank z takim kapitałem. rozbudowany z wieloma filiami i jeszcze getin noble a tu taka kicha z ofertom. moze ich private banking lepiej działa

  • opos

   getin sam w sobie nie jest złym bankiem. oferte mają spoko, tylko lokaty nie rzucają na kolana. ale czego spodziewać się po ostatniej sytuacji panującej na rynku. niestety to już nie te czasy dobrobytu dla deponentów.

   • power

    banki same tworza taka sytuacje i raczej nie zależy im na podwyżkach. teraz nalapią klientów na kredyty a potem podniosą opłaty, przy wyższym oprocentowaniu przecież popularność pożyczek drastycznie spadnie.

  • Baska

   lokata w getin banku to jakaś pomyłka. miałam zarobićć przeszło 300 zł a wyszło mi 150???? co to ma być!

 • Mariolka

  Założyłam u nich lokatę na nowe środki rok temu. Liczyłam, jaki zysk dostanę, a tu nagle okazało się że są to marne grosze, bo nie spełniłam jednego warunku. Dlaczego nikt nie poinformował mnie o tym, jak zakładałam lokatę? przecież to jawne oszustwo. Klient powinien wiedzieć czego się spodziewać. mogli powiedzieć: nie dostanie Pani maks procent, bo nie spełnia Pani warunków, proponujemy tyle i tyle. Wtedy za samą uczciwość bym u nich została.

 • poliwra

  a miał ktoś u nich lokatę progresywną? jak się na niej wychodzi? a może lepiej wziąć jednak tradycyjną i mieć pewny zysk?!

  • Ania Pyrek

   ja miałam. jak środki zostawisz do końca to można wyjść trochę więcej niż na lokacie tradycyjnej….

 • mar581

  zawsze najbardziej lubiłem lokaty zakładane przez internet. wszystko tak szybko się złatwia. zwłasza jak masz konto w eurobanku. rach ciach i po sprawie. niemniej muszę przyznać że oferta eurobanku strasznie sie pogorszyła, nie wiem co się z nimi dzieje. kiedyś naprawdę dużo można było zarobić, a teraz? jakieś marne grosze i tyle