eurobank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt

eurobank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt 2017-10-06T17:15:24+00:00

eurobank-logoeurobank to instytucja finansowa dedykująca swe produkty i usługi jedynie dla klientów indywidualnych. Kładzie ona duży nacisk na rozwój nowoczesnej bankowości elektronicznej. W swojej ofercie posiada wiele innowacyjnych produktów, w tym także lokat. W myśl hasła „eurobank na co dzień” stara się być jak najbliżej swoich klientów poprzez rozbudowaną sieć placówek, a także przedstawiając im w sposób czytelny i przejrzysty swoje produkty. Wygoda, dostępność i przyjazna atmosfera są wizytówką eurobanku.

Lokaty w eurobank

Lokata terminowa

Charakteryzuje się łatwością zakładania, które możliwe jest w placówkach, we wpłatomatach, przez telefon, Internet i w aplikacji mobilnej. Dostępna dla środków od 200 zł na okres od 1 do 48 miesięcy. Maksymalne oprocentowanie to nawet 2,65% w skali roku. Środki uzyskane po jej zakończeniu można przeznaczyć w całości lub tylko kwotę bez odsetek, na nową lokatę. Poza tym istnieje opcja przelania całej kwoty od razu na konto deponenta. Raz podjęta decyzja, co do zadysponowania kapitałem nie jest obligatoryjna i można ją zmieniać, aż do dnia poprzedzającego zakończenie umowy. Dodatkowym bonusem jest zwolnienie posiadaczy depozytu z opłat za prowadzenie konta osobistego w pakiecie Standard.

Lokata dynamiczna

To przykład produktu, w którym oprocentowanie wzrasta wraz z upływem deponowania środków. W pierwszym okresie wynosi 0,80% rosnąc do 1,85%. Dla lokat utrzymanych przez 12 miesięcy odsetki zostaną naliczone według oprocentowania obowiązującego w ostatnim miesiącu. Przy zrywaniu umowy natomiast według stopy oprocentowania dla ostatniego zakończonego miesiąca trwania lokaty (zgodnie z ilością dni jej utrzymywania). Można ją założyć w placówce lub przez internet.

Lokata LOGujesz-LOKujesz

Możliwość założenia w ciągu 7 dniu od daty aktywacji aplikacji mobilnej eurobanku na pierwszym urządzeniu i tylko dla nowych użytkowników. Oprocentowana w skali roku na poziomie 3,5%. Minimalna kwota wpłaty to 200 zł, a maksymalna 10 000 zł. Po zakończeniu miesięcznej umowy kapitał i odsetki zostaną przelane na konto deponenta, gdyż jest to produkt nieodnawialny. Zakładana jedynie za pomocą aplikacji mobilnej.

Lokata „odsetki płatne z góry”

Możliwość założenia przez internet, telefon, za pomocą aplikacji mobilnej oraz w placówkach eurobanku. Dla środków od 200 zł. Jest to 3-miesięczny, nieodnawialny produkt. Zwalnia ona z opłat za prowadzenie konta osobistego w pakiecie Standard. Oprocentowana 0,90% w skali roku. Odsetki są przelewane na konto deponenta w dniu ich lokowania, natomiast włożony kapitał po zakończeniu umowy.

Lokata negocjowana

Negocjacja możliwa jedynie dla kwot od 50 000 zł na okres od 7 do 365 dni. Oprocentowanie ustalane indywidualnie, stałe przez całą umowę. Kapitalizacja odsetek po zakończeniu lokaty, wtedy też następuje przelanie zgromadzonych środków na konto deponenta. Negocjacji można dokonywać zarówno w placówkach banku, jak i przez internet.

Lokata z funduszem

Czteromiesięczna lokata dla środków od 5 000 zł. Połowa wpłaconych środków wypracowuje zysk na lokacie z oprocentowaniem 5%. Druga połowa inwestowana jest w wybrany subfundusz Amundi. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu umowy. Otwierana tylko w placówkach eurobanku.

Lokata nowe środki w eurobanku

Jest to produkt 3-miesięczny ze stałym oprocentowaniem na poziomie 2,00% w skali roku. Minimalna wartość środków to 200 zł, a maksymalna 50 000 zł. Jest to lokata nieodnawialna i pieniądze na niej zgromadzone, po zakończeniu umowy zostaną przelane na konto. Zakładana w placówce banku. Produkt przeznaczony jedynie dla nowych środków na koncie.

Produkty eurobank

Bank nastawiony jest na klienta indywidualnego. Dzięki takiej polityce może zaoferować swoim klientom szeroki wachlarz kont osobistych dostosowanych do indywidualnych preferencji. Wśród nich znajdziemy konta: active, prestige (dla najbardziej wymagających), na co dzień, junior (oferowane młodzieży w wieku 13-18 lat) czy też konto z limitem (nawet do 100 000 zł). Do kont dodawane są karty, jednak osoby zainteresowane znajdą dla siebie także karty kredytowe w wielu wariantach. Oszczędzać w eurobanku można na lokacie lub rachunku oszczędnościowym. Klienci potrzebujący dodatkowych środków korzystają z kredytów i pożyczek gotówkowych (w tym z premią roczną), konsolidacyjnych, hipotecznych i ratalnych. Wszystkie zobowiązania można ubezpieczyć bezpośrednio w placówce. Eurobank proponuje także fundusze inwestycyjne Amundi, Allianz oraz Novo.

Historia eurobank

Bank powstał w 2003 roku po przejęciu przez spółkę Look Finansowanie Inwestycji pakietu kontrolnego Banku Społem S.A., a następnie przejęcie Banku Wschodniego S.A. Z tą datą zmienił również nazwę na Euro Bank S.A. Za jego założyciela uważa się Mariusza Łukasiewicza, kontrolującego Look Finansowanie Inwestycji. Po śmierci założyciela w roku 2004 właścicielem eurobanku została Grupa Societe Generale (jedna z największych grup finansowych w Europie). Eurobank cały czas się rozwija, zwiększając swoją ofertę. Może poszczycić się ratingiem wiarygodności agencji Fitch na poziomie A- (najwyższym wśród banków w Polsce). Instytucja została wielokrotnie nagrodzona za poziom obsługi oraz ich jakość.

Kontakt z eurobank

Infolinia ogólna: 19 000

Infolinia dla telefonów komórkowych: +48 608 206 206

Infolinia dla połączeń z zagranicy: +48 71 335 5100

Opinie o lokatach w eurobannk

 • matriks

  można wyhaczyć coś godnego uwagi , nie jest najgorzej jak na obecne standardy.

  • bolek

   tak?? najlepiej skorzystaj z oferty z funduszem, mega dobrze na pewno na tym wyjdziesz… człowieku ocknij się!

  • Ivan

   potwierdzam. nie jest u nich najgorzej. mogę tak lokować!!!

 • ofi

  to jest chore w tym naszym systemie. nie dość że lokaty są na tak niskim poziomie to jeszcze nam od tego podatek odliczają. jak już mamy tak niskie stopy to mogliby chociaż zdjąć z nas ten dodtakowy ciężar. kiedys nie było podatku Belki i jakoś wszystko funkcjonowało, albo chociaż można było sobie z tym poradzić.

  • bks

   nienarzekaj. w niemczech muszą dopłacać do lokat bo ich op[rpocentowanie często jest ujemne.

 • trop

  oferty eurobanku potwierdzają zasady, że im bardziej ryzykownie, tym lepiej można zarobić. niestety ostrożność nie popłaca. może jeszcze kiedyś to się zmieni i chyba w sumie innego wyjścia nie ma.

 • aLEKSIJ

  KTO JESZCZE TRZYMA KASE NA LOKATACH. TERAZ TRZEBA BARDZIEJ AGRESYWNIE. FUNDUSZE POZWLAJA O WIELE WIECEJ ZAROBIĆ. NA LOKATY PRZEJDĘ DOPIERO JAK PODNIOSĄ STOPY PROCENTOWE, TYLKO WTEDY BĘDĘ WSPÓŁCZUŁ KREDYTOBIORCOM!!!!

 • marcel

  właśnie załorzyłem ich lokatę logujesz lokujesz. sąsitka mi poleciła. nieźle na niej wyszła a ona zna sie na rzeczy bo non toper korzysta z lokat

 • Joanna

  to ich logujesz wyglada najlepiej z tych wszystkich ofert i z tego co pamiętam to długo mają tę ofertę już

  • mos

   tak dość długo. jakiś czas temu miałem u nich właśnie tę lokatę i jestem zadowolony. jak jeszcze nie miałaś to załóż sobie- stratna na pewno nie będziesz. poza tym poza tą ofertą to raczej w eurobanku nic ciekawego nie znajdziesz. zobacz też sobie na idea bank, bo tam mają też dobre oferty i jest w czym wybierać.

 • mco

  do lokaty kazali mi jeszcze założyć sobie konto. kolejne opłaty. totalnie nie opłaca się. to raczej nie jest dobre rozwiązanie. bank próbuje nabić sobie tylko kabze i nie liczy się z klientem! pewnie do tego do konta trzeba jeszcze mieć kartę, bo bez tego ani rusz i kolejne parę złotych poszło. jak się to pewnie wszystko zliczy to jeszcze trzeba dopłacać do interesu, zamiast normalnie zarobić! nie dziękuję, na pewnoe nie skorzystam! a jak tak dalej będą robili, to pewnie nikt nie będzie chciał u nich pieniędzy deponować!

 • adam

  niema konta niema lokaty, dziękuje za taki interes. ciekawe ile to konto potem kosztuje, pewnie więcej niż sam zysk z lokaty.

 • Maryla-Pusinska

  te lokaty dynamiczne to jakaś ściema. kuszą tym wysokim oprocentowaniem a potem jak się uśredni, to szału nie ma. trzeba dobrze doczytać, żeby nie ulokować pieniędzy i nic z tego nie mieć. bądźmy poważni, to nie jest dobra oferta!