Alior Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt

Alior Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt 2017-07-10T16:21:08+00:00

logo alior bankAlior Bank jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych oraz biznesowych. W swym działaniu łączy tradycyjne produkty z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na chwilę obecną już ponad 3 miliony klientów indywidualnych oraz 126 tysięcy firm korzysta z jego usług. W ofercie Banku znajdziemy konta oszczędnościowe a także lokaty o oprocentowaniu stałym lub zmiennym, zakładane na różne okresy oraz z możliwością lokowania w różnych walutach obcych.

Lokaty w Alior Bank

Lokata standardowa 2-letnia

Zakładana na 24 miesiące, oprocentowana na 1,10% w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 000 zł, górnego limitu natomiast nie ma określonego. Zerwanie lokaty oznacza utratę zgromadzonych odsetek. Nie ma konieczności posiadania konta w Alior Banku.

Lokata 10-dniowa online

Oprocentowana na 0,40% w skali roku. Minimalny wkład to 1 000 zł, jednocześnie brak jest górnego limitu. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowych produktów banku.

Lokata 150-dniowa online

Zakładana tylko w PLN. Oprocentowana na 1,00% w skali roku. Lokata bez górnego limitu wpłaty, minimalny zaś to 1 000 zł.

Lokata 6-miesięczna

Oprocentowanie produktu w skali roku wynosi 0,90%. Oferta z minimalną wpłatą 1 000 zł. Zawierana tylko w PLN.

Produkty Alior Bank

Oferta Alior Banku jest zróżnicowana, obejmuje konta osobiste i walutowe, pożyczki, kredyty w tym konsolidacyjne i hipoteczne, ubezpieczenia, lokaty, konta oszczędnościowe. Poza tym skorzystać możemy także z szeregu produktów inwestycyjnych. Biuro Maklerskie świadczy usługi z zakresu pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi, prowadzenia rachunków brokerskich, a także udzielania kredytów na zakup instrumentów finansowych. Dla przedsiębiorców dedykowane są lokaty terminowe i negocjowane, rachunki oraz firmowe karty kredytowe, kredyty: obrotowe, inwestycyjne, technologiczne oraz refinansowane.

Historia Alior Bank

Historia Alior Banku rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy grupa Carlo Tassara uzyskała zezwolenie na działalność od KNF. W 2012 roku instytucja finansowa zadebiutowała na warszawskiej GPW, był to także okres rozwoju bankowości internetowej oraz mobilnej. Wykupując całkowicie akcje Meritum Banku w roku 2015 doprowadzono do fuzji tych podmiotów. W roku 2016 powstały pierwsze zagraniczne oddziały Alior Banku. Na przestrzeni lat swej działalności instytucja otrzymała szereg nagród i wyróżnień.

Kontakt z Alior Bank

Infolinia dla klientów: 19 502
Infolinia dla klientów z sieci Play: 12 19 502, 12 370 7000
Infolinia dla klientów z zagranicy: +48 12 19 502

Opinie o lokatach w Alior Bank

 • drop

  szału nie ma z tymi lokatami w aliorze. w idea banku mają o wiele lepsze.

  • mocca

   może i ich oferta wygląda lepiej, ale w gruncie rzeczy to idea dużo wymaga od deponentów. warunki jakie stawia są trudne do ogarnięcia i myślę, że tylko niewiele osób uzyskuje maksymalne oprocentowanie.

 • wolniak

  założyłem u nich lokatę. prawie nic nie zobaczyłem z zysku. już o wile lepiej wyszedłem na lokaci boś banku. nie warto tutaj lokować swoich funduszy@@@

  • mokka

   w plus banku mają też spoko ofertę, szczególnie dla nowych klientów. po aliorze spodziewałem się czegoś więcej, ale jak patrze na ich oferty (nietylko lokat) to stwierdzam, ze maja świetne reklamy i PR tylko, czyli dla klienta najbardziej bezwartościowy badziew!