Alior Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt

Alior Bank lokaty: warunki, oprocentowanie, opinie, kontakt 2017-12-04T14:43:42+00:00

logo alior bankAlior Bank jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych oraz biznesowych. W swym działaniu łączy tradycyjne produkty z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na chwilę obecną już ponad 3 miliony klientów indywidualnych oraz 126 tysięcy firm korzysta z jego usług. W ofercie Banku znajdziemy konta oszczędnościowe a także lokaty o oprocentowaniu stałym lub zmiennym, zakładane na różne okresy oraz z możliwością lokowania w różnych walutach obcych.

Lokaty w Alior Bank

Lokata internetowa na 90 lub 186 dni

Maksymalne oprocentowanie wynosi 2,50% w skali roku. Produkt przeznaczony jedynie dla nowych klientów banku. Jeżeli nie spełniamy warunków oferty możemy liczyć na zysk od 0,25% do 1,10%. Odsetki kapitalizowane zgodnie z terminem zapadalności lokaty. Oprocentowanie uzależnione jest od długości okresu lokowania środków.

Lokata standardowa 2-letnia

Zakładana na 24 miesiące, oprocentowana na 1,10% w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 1 000 zł, górnego limitu natomiast nie ma określonego. Zerwanie lokaty oznacza utratę zgromadzonych odsetek. Nie ma konieczności posiadania konta w Alior Banku.

Lokata 10-dniowa online

Oprocentowana na 0,40% w skali roku. Minimalny wkład to 1 000 zł, jednocześnie brak jest górnego limitu. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowych produktów banku.

Lokata 150-dniowa online

Zakładana tylko w PLN. Oprocentowana na 1,00% w skali roku. Lokata bez górnego limitu wpłaty, minimalny zaś to 1 000 zł.

Lokata 6-miesięczna

Oprocentowanie produktu w skali roku wynosi 0,90%. Oferta z minimalną wpłatą 1 000 zł. Zawierana tylko w PLN.

Produkty Alior Bank

Oferta Alior Banku jest zróżnicowana, obejmuje konta osobiste i walutowe, pożyczki, kredyty w tym konsolidacyjne i hipoteczne, ubezpieczenia, lokaty, konta oszczędnościowe. Poza tym skorzystać możemy także z szeregu produktów inwestycyjnych. Biuro Maklerskie świadczy usługi z zakresu pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi, prowadzenia rachunków brokerskich, a także udzielania kredytów na zakup instrumentów finansowych. Dla przedsiębiorców dedykowane są lokaty terminowe i negocjowane, rachunki oraz firmowe karty kredytowe, kredyty: obrotowe, inwestycyjne, technologiczne oraz refinansowane.

Historia Alior Bank

Historia Alior Banku rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy grupa Carlo Tassara uzyskała zezwolenie na działalność od KNF. W 2012 roku instytucja finansowa zadebiutowała na warszawskiej GPW, był to także okres rozwoju bankowości internetowej oraz mobilnej. Wykupując całkowicie akcje Meritum Banku w roku 2015 doprowadzono do fuzji tych podmiotów. W roku 2016 powstały pierwsze zagraniczne oddziały Alior Banku. Na przestrzeni lat swej działalności instytucja otrzymała szereg nagród i wyróżnień.

Kontakt z Alior Bank

Infolinia dla klientów: 19 502
Infolinia dla klientów z sieci Play: 12 19 502, 12 370 7000
Infolinia dla klientów z zagranicy: +48 12 19 502

Opinie o lokatach w Alior Bank

 • drop

  szału nie ma z tymi lokatami w aliorze. w idea banku mają o wiele lepsze.

  • mocca

   może i ich oferta wygląda lepiej, ale w gruncie rzeczy to idea dużo wymaga od deponentów. warunki jakie stawia są trudne do ogarnięcia i myślę, że tylko niewiele osób uzyskuje maksymalne oprocentowanie.

 • wolniak

  założyłem u nich lokatę. prawie nic nie zobaczyłem z zysku. już o wile lepiej wyszedłem na lokaci boś banku. nie warto tutaj lokować swoich funduszy@@@

  • mokka

   w plus banku mają też spoko ofertę, szczególnie dla nowych klientów. po aliorze spodziewałem się czegoś więcej, ale jak patrze na ich oferty (nietylko lokat) to stwierdzam, ze maja świetne reklamy i PR tylko, czyli dla klienta najbardziej bezwartościowy badziew!

  • muzungus

   to jak sprawdzałeś ofertę? przecież czarno na białym masz napisane ile można zarobić. policzenie zysku samemu to nie jakaś matematyka wyższa.

 • AdAm

  alior to chyba najsłabszy bank na rynku. lokaty poniżej 0, kredyty mega oprocentowane do tego 100 dodatkowych opłat. NIE POLECAM!!!

 • adam

  alior bank zrzyna. w ofercie jest coś innego i klientowi dajom coś innego. odciągajom niewiadomo co i potem dajom jakieś marne grosze. porażka na całej lini. kogo oni chcą w bambuko zrobić? bo na pewno nie mnie, ja się tak łatwo nie dam. wiem że tu się nie da nic sensownego dostać więc u nih niebiore i jurz!

 • marek&anna

  wchodząc na tą stronę byłem przekonany że nic dobrego tutaj nie znajdę i nie pomyliłem się. ten bank robi taką politykę, żeby ludziom nie opłacalo się nawet lokat zakładać. dla mnie to dno totalne. taki plus bank potrafi dać 5%, nest bank 4% a ten myśli, że skusi klientów tym swoim marnym 1,10% w skali roku? to są kpiny z klienta. chcą kasę brać i inwestować za darmo a do tego jeszcze na kredytach zdzierają jak tylko mogą! jak nie zmienią swojej polityki to nawet te reklamy z uśmichniętymi paniami w tv im nie pomogą i będą musieli zwinąć ten swój interesik, który nie wiem jakim cudem rozrósł się do obecnych rozmiarów.

 • krystian

  3 mln klientów korzysta z ich obsługi i nikt nie widzi tego że ich oferty są najgorsze na rynku?

 • sokkis

  u aliora nic się nie zmienia. bankowi chyba nie zależy na pozyskiwaniu depozytów i finansowaniu kredytów. dla mnie w dzisiejszych czasach zupełnie niezrozumiała polityka.

 • marek

  nie mam lokaty w alior banku ale moge sie wypowiedziec jak u nich posiadanie konta wyglada. moze to was przestrzerze przed wchodzenie w interesy z tym bankiem. wiec tak: konto niby darmowe, a oni wciskaja od razu płatna karte, wypłaty z bankoamatów tez płatne, za wszystko trzeba płacić a niby za darmo. jak chciałem zamknąc rachunek to mi powiedzieli że nie mogę, tak się uparłem że sie udało nikt mi nie będzie mówił że nie morzna znam swoje prawa. lepiej nie ryzykujcie bo z lokatami morze byc tak samo i nic na nich nie zarobicie!